Zielona energia i czakra serca

Jesteś miłością! Miłość jest Twoją prawdziwą naturą. 

Serce jest pomostem łączącym trzy dolne czakry z trzema górnymi. Czakra serca łączy nas z dobrocią, miłością, współczuciem, tolerancją, cierpliwością, zrozumieniem i tym, kim naprawdę jesteśmy. Jest to wibracja miłości będąca w zgodzie z dobrem i wdzięcznością. Osoba, której czakra jest w równowadze, jest przyjazna, wyrozumiała, współczująca i opiekuńcza. 

Zielona i różowa energia znajduje się pośrodku klatki piersiowej. Jej podstawowym kolorem jest zieleń. Wibracja różu w sercu to połączenie czerwieni czakry podstawy i bieli czakry korony. 

Osoba ze zrównoważoną czakrą serca dostrzega dobro we wszystkim. W połączeniu ze zharmonizowaną czakrą splotu słonecznego, dostrzeże, że szklanka jest w połowie pełna, a nie pusta i na przekór przeciwnościom zobaczy światełko w tunelu. czakra serca jest ośrodkiem empatii. Osoba empatyczna potrafi wczuć się w uczucia innych osób. Gdy działasz z serca, odczuwasz współczucie, prawdziwie rozumiesz i jesteś tolerancyjny. Gdy w czakrze serca brak równowagi, albo tłumisz uczucia innych, albo przesadnie się nad nimi rozczulasz. Z drugiej strony jeśli jesteś tak empatyczny, że ignorujesz swoje własne potrzeby, twoje serce może cierpieć.

W miarę pogłębiania zrozumienia każdej czakry pogłębisz także zrozumienie siebie, innych ludzi i ich problemów. Takie głębsze przyjrzenie się każdemu aspektowi ludzkiej natury stwarza szansę zaprzestania oceniania siebie i innych. Gdy otwierasz serce, pozwalasz ocenie zmienić się w obserwację. 

CHARAKTERYSTYKA CZAKRY SERCA

Jesteśmy powiązani ze wszystkim. Związki stanowią nieodłączną część naszego życia. Związki z innymi ludźmi mają mnóstwo poziomów; należą do nich przyjaciele, sąsiedzi, znajomi, współpracownicy, przełożeni, urzędnicy, rodzina, dalsza rodzina i tak dalej. Poza tym tworzymy związki ze zwierzętami i całą przyrodą oraz przedmiotami nieożywionymi (samochody, telewizory, komputery, fotele i inne)

Wszystkie związki pochodzą z serca – centrum nas samych. Jest to obszar naszego jestestwa, w którym znajduje się most. Most ten łączy trzy niższe czakry wiążące nas z ziemią z trzema wyższymi, wiążącymi nas z niebem. 

Związki – Czakra serca jest miejscem obecności boskiej miłości, przyjaźni, miłości romantycznej i miłości w każdym tego słowa znaczeniu. Jest to miejsce, z którego pochodzą wszystkie Twoje zachowania w związkach. Za każdym razem jesteś w związku z dwoma osobami: z samym sobą i z drugą osobą. 

Odkryj sposoby, by je zoptymalizować i nauczyć się, jak stworzyć najbardziej sprzyjające okoliczności, by przyciągnąć do swojego życia pozytywne, pełne troski, kochające osoby.

Niezależnie od związków ze wszystkim i wszystkimi, najbardziej duchowym związkiem jest związek z samym sobą.

Zajrzyj w głąb siebie i zapytaj:

  • jaki jest mój związek z samym sobą?
  • w jaki sposób odnoszę się do siebie?
  • czy kocham siebie?
  • czy mówię sobie miłe rzeczy?
  • kiedy ostatni raz powiedziałam sobie komplement?
  • czy czuję, że dobrze wyglądam?
  • czy myślę, że jestem mądry?

Obserwowanie “luster” w postaci reakcji innych osób dostarczy Ci odpowiedzi. Twoim odbiciem będą współpracownicy, przełożeni, współmałżonek, ważne dla Ciebie osoby, rodzina, przyjaciele, dzieci i inni. Chcesz wiedzieć, czego powinieneś się nauczyć? Przyjrzyj się ludziom dookoła i zapytaj siebie, czego muszą się nauczyć, a następnie uświadom sobie, że patrzysz w lustro. Twoje związki to dary – korzystaj z nich z miłością i doceniaj je. 

Jeżeli chcesz zrównoważyć czakrę serca, musisz lepiej poznać siebie, darzyć się większym szacunkiem i cieszyć się przebywaniem sobą. Wskutek lepszego samopoznania staniesz się lepszym i prawdziwszym przyjacielem, partnerem i kochankiem. Jeśli chcesz odzyskać pewność siebie, najpierw musisz odnaleźć silne poczucie samego siebie. 

EMOCJE I UCZUCIA

Różowa i zielona energia Twego serca prosi Cię, byś uporządkował swoje uczucia i emocje. Wibrują one w całym ciele emocjonalnym, a kierują nimi przede wszystkim czakry. 

Uczucia są częścią świadomości człowieka, skutkiem emocji, sentymentów i pragnień. Są przeżywanym przez Ciebie stanem emocjonalnym. Uczucia to również świadomość, wrażenia i intuicja. Dają nam możliwość doświadczenia wyższych emocji, takich jak wrażliwość i uczuciowość. Innymi słowy uczucia są są manifestacją emocji. 

Emocje to stany umysłu powstające spontanicznie i bez świadomego wysiłku. Odczuwanie (doświadczanie) emocji – np. radości, smutku, miłości czy niechęci – również może pojawić się bez świadomego wysiłku.

Silną przyczyną budzenia się emocji jest utrata. niezależnie od tego, czy jest to utrata ukochanej osoby, członka rodziny, zwierzątka, przyjaciela, współpracownika, nawyku czy wartościowego przedmiotu, pustka zajmuje miejsce realnej wartości.

REAKCJE. Niestety doświadczenie utraty może powodować nieoczekiwane wybuchy emocjonalne. Taki wybuch może przejawiać się niekontrolowanym płaczem w niewłaściwym czasie, krzykiem lub niestosownym zachowaniem się wobec kogoś, kto przekroczył granicę. Reakcja ta może być niewspółmierna do sytuacji i nie mieć z nią nic wspólnego. 

Reakcje wybuchowe zwykle są krępujące, krzywdzące i kłopotliwe dla wszystkich zaangażowanych. Gdy sytuacja się uspokoi i wszyscy głęboko odetchną, czas przyznać się do błędu, a następnie poddać długiej samoobserwacji. Jeżeli pominiesz samoobserwację, poziom ,niestrawności”

emocjonalnej lub zdenerwowania może stać się ogromny. Bądź dla siebie wyrozumiały.

Wybaczenie sobie swoich słabości ma tu kluczowe znaczenie. Jeżeli nie wybaczysz sobie, nie oczekuj wybaczenia od innych. Obiecaj sobie, że zagłębisz się w emocje leżące u podstaw utraty panowania nad sobą. 

Musisz wybaczyć sobie i zacząć być wdzięcznym. Wybaczenie następuje wtedy, gdy potrafisz podziękować sobie i innym za dane ci doświadczenie, z którego mogłeś się uczyć, by stać się lepszym.

Musimy rozważać negatywność, w którą wkraczamy, ponieważ jest ona przyczyną cierpienia naszego i innych osób. Powinniśmy podjąć mocne postanowienie, że od tej chwili nie będziemy przejawiać negatywnych myśli ani angażować się w negatywne czyny. Tym postanowieniem deklarujemy się i oczyszczamy. Możemy cieszyć się z własnych i cudzych szlachetnych działań. 

Bądź łagodny wobec siebie i innych. Nie wiesz, co się dzieje w życiu innych osób i dlaczego zachowują sie taka nie inaczej. Zwracaj uwagę na znaki przejawiające się w twoich reakcjach i odczuciach doświadczanych w ciele fizycznym. Te znaki często krzyczą do Ciebie! Próbują Ci powiedzieć, byś się zatrzymał, uspokoił, po prostu był tu i teraz i zatroszczył się o siebie. 

Związki duchowe. Czakra serca jest miejscem, którym pogłębiasz swoje związki. Przez lata wzlotów i upadków, w oparciu o przeszłe doświadczenia, pogłębiają się zaufanie i uczciwość. Na bazie zainwestowanego w związki czasu powstaje fundament. W zdrowych związkach ludzie kochają i szanują się nawzajem. Wzajemna miłość i szacunek tworzą bezpieczną przestrzeń, w której możemy pokonać nasze lęki przed konfrontacją. Potrafisz mówić prawdę, ponieważ związek wart jest pokonania paraliżu decyzyjnego; w ten sposób przetrwa. Miłość jest wystarczająco głęboka, byś mógł wznieść się ponad egoistyczne samolubne zachowanie.

W związkach jesteście swoimi lustrami, dzięki czemu możliwy jest wasz rozwój. Jeżeli jedna z osób tworzących związek przestaje nim uczestniczyć nie odzywając się i nie komunikując, wówczas kondycja związku i jego istnienie zostają, zagrożone.

Zdarzają się również takie chwile, kiedy lepiej nic nie mówić, stwarzając czas i przestrzeń na uzdrowienie i przywrócenie jasności sytuacji i zaufania. I tu właśnie przydaje się wiedza o tym, kiedy wycofanie się ma większą moc od działania. Gdy nie wiesz, co zrobić, czasem najlepiej jest nie robić nic i poczekać na inspirację i przejaśnienie. Jednak uważaj – nie czekaj w nieskończoność. Wyczucie czasu ma tu kluczowe znaczenie. Wsłuchaj się w swoje wewnętrzne przewodnictwo, dzięki któremu niczego nie będzie za mało, ani nie będzie za późno.

Strach to brak miłości. Chcąc pokonać strach musimy praktykować otwieranie serca i pozwalać miłości plynạć. Świadomość praktykowania otwierania serca pomaga nam, zdejmując z nas nieco presji. Miejsce, w którym rozpoczynamy praktykowanie, znajduje się wewnątrz nas. Czuj miłość i bądź miłością, którą przecież jesteś. 

Obszary ciała fizycznego powiązane z czakra serca to: serce, płuca, układ odpornościowy, grasica i gruczoły limfatyczne. Choroby płuc, niezaležnie od tego, czy jest to zapalenie płuc, astma, czy inna poważna choroba, zazwyczaj pojawia się wraz ze smutkiem lub stratą. Żal po śmierci ukochanej osoby czy utracie związku mogą spowodować chorobę płuc.

Równowaga czakry serca zostaje zachwiana, gdy nie poświęca ci się wystarczająco dużo uwagi, nie jesteś doceniany i kochany. Kolory różowy i zielony wzmocnią wibracje miłości; wyobrażaj sobie wszystkie komórki ciała, kości i mięśnie wibrujące na tym poziomie. 

RÓWNOWAŻENIE CZAKRY SERCA

Jeżeli czujesz się niekochany lub niezdolny do miłości, sięgnij po kolory różowy i zielony, i dodaj ich wibracje do swego pola energetycznego. Jeżeli jesteś zaborczy, dla zrównoważenia tego ośrodka energetycznego sięgnij po róż.

Strach przed porzuceniem przez rodzinę czy przyjaciół wywodzi się z doświadczeń, a strach przed wykluczeniem i odrzuceniem – z wydarzeń z przeszłości. Chcąc wzbudzić miłość do siebie samego i uznać, że takie zdarzenia należą już do przeszłości i nie istnieją w teraźniejszości, użyj

turmalinu arbuzowego lub zoizytu rubinowego. Pomoże Ci to w powrocie do miłości. Zrób, co konieczne, by poczuć się bezpiecznie. Otocz się przyjaciółmi, którzy poświęcają Ci uwagę.

Krytycyzm. W pozbyciu się krytycyzmu wobec siebie i innych pomogą ci perydot, malachit i chryzopraz. Kamienie te mają różne odcienie zieleni, uzdrawiające z gorzkiej energii nagromadzonej pomiędzy czakrą serca a czakrą splotu słonecznego. Chętnie doceniaj samego siebie.

Postawa roszczeniowa. Gdy ty lub osoby z twojego otoczenia przybieracie postawę roszczeniową, staraj się nie oceniać takiego zachowania. Zrozum, że w istocie jest to wołanie o miłość i uwagę. Wprawdzie taka postawa jest kłopotliwa i denerwująca to często jest wynikiem wyuczonego zachowania. Zwiększ energię miłości ściskając w ręku kunzyt i turmalin różowy. Pamiętaj, że wszędzie jest mnóstwo miłości, poczynając od twojego wnętrza.

Zaborczość. Silne lecz delikatne wibracje turmalinu różowego, kunzytu i kwarcu różowego otworzą serce na poznanie prawdy o obfitości miłości. Istnieją nieograniczone pokłady miłości. Potrzeba zaborczości znika, gdy serce świadomie otwiera się na miłość

OLEJKI ETERYCZNE RÓWNOWAŻĄCE CZAKRĘ SERCA

Koniec końców wszystko sprowadza się do miłości. Miłość jest wszystkim, co istnieje. Skąd ona pochodzi? Być może zabrzmi to jak slogan, ale uzdrowienie i zrównoważenie zawsze polega na otwarciu serca. Poniżej opisuje niektóre

zapachy otwierające serce i wnoszące wibrację miłości. 

Jaśmin – Olejek jaśminowy pobudza czakre serca i kieruje energię ku miłości. Olejek ten jest drogi – kwiaty z którego jest wytwarzany, zbierane są ręcznie przed wschodem słońca pierwszego dnia kwitnienia.  Jaśmin może służyć jako afrodyzjak i jako środek wspomagający płodność. Pomaga on również w sytuacjach wywołanych stresem i łagodzi depresję. Można go stosować pracując nad czakrą serca, czakrą splotu słonecznego i czakrą sakralną

Wdychając zapach jaśminu wizualizuj romantyczny związek, jakiego pragniesz. Ściskaj w ręku lub noś w biżuterii kwarc różowy razem z olejkiem jaśminowym. Zauważ, jak Twoje myśli, intencje, zapach i kolorowe kamienie przekształcają pragnienie twojego serca w rzeczywistość. Jaśmin połączy cię także ze świątynią twego serca. Pozwól temu zapachowi wznieść cię na wyższe stany świadomości duchowej, by zjednoczyć Cię z Boskością.

LawendaOlejek lawendowy uspokaja, łagodzi bóle serca i dostraja Cię do wibracji czułej opieki.

Neroli – Neroli otrzymuje się z kwiatów włoskiego drzewa pomarańczowego. Ma wibracje słodyczy miłosnego nektaru. Neroli pomaga ci wzbudzić w sercu radość i szczęście. Olejek ten koi nerwy i wprawia w stan euforii. Ma działanie

uspokajające i jest afrodyzjakiem.

Róża – Róże najczęściej kojarzone są z miłością i romansem. Różami obdarza się w dowód miłości, a olejek różany pomaga w otwarciu serca. Prawdziwy olejek różany jest niezwykle drogi, a jeśli nie jest drogi – nie jest prawdziwy. Olejek różany daje ci szansę otwarcia czakry serca i połączenia się z Twoim wewnętrznym i zewnętrznym pięknem. Róża pomaga ci kochać siebie. Kiedy kochasz siebie w pełni, świat odwdzięcza ci się tym samym. Olejek różany jest doskonały na czakrę serca i wnosi więcej miłości w twoje życie erotyczne.

Aby oczyścić i zbalansować czakrę splotu możesz również użyć:

  • 💚 limonki- oczyszcza serce, daje miejsce na radość
  • 💚 bergamotki- otwiera serce, wspomaga umiejętność współodczuwania
  • 💚geranium- równoważy i przynosi wiarę, że wszystko jest właściwe

Aby użyć olejków eterycznych do oczyszczania czakry serca możesz je dyfuzować, rozetrzeć kroplę w dłoniach i wdychać, dołączyć je do medytacji lub stworzyć roll-on mieszając dowolnie podane powyżej olejki i aplikować na serce.

Niezrównoważona czakra serca może wywoływać postawę roszczeniową, kapryśność, przesadny krytycyzm, zaborczość lub tendencję do kontrolowania innych. Tego rodzaju zachowania wskazują, że czakra serca potrzebuje więcej miłości. Uczucie porzucenia lub strach przed zranieniem mogą zamknąć serce. I na odwrót – zrównoważona czakra serca przejawia się współczuciem, empatią i przyjazną postawą. Osoba zdolna ujrzeć dobro we wszystkim i w zdrowy sposób troszcząca się o innych, ma otwarte serce.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart
error: Content is protected !!!