O mnie

Nazywam się Marta Nieradka i jestem pedagogiem resocjalizacyjnym, doradcą społecznym i certyfikowanym terapeutą alternatywnych metod pracy z emocjami i chorobami, praktyk Soul Body Fusion®.  W grudniu 2024 ukończyłam 5-semestralną Akademię Psychobiologii Zdrowia® Violetty Karys. Stale pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swój warsztat terapeutyczny, uczestnicząc w kursach, szkoleniach i warsztatach, co ułatwia integrację mojej wiedzy. Obecnie uczestniczę w  szkoleniu z Psychologii i medycyny energetycznej – poziom Master Healing z programem superwizji z Psychobiologii zdrowia.

Fascynuje mnie psychologia energetyczna – szczególnie prostota, siła i efektywność metod jakie oferuje. Nieustannie odkrywam ich moc, zarówno we własnym życiu, jak i w pracy z klientami. Swoją wiedzę i umiejętności chcę wykorzystywać do tworzenia dobrostanu innych osób – wszystkich tych, którzy chcą szczęśliwiej i pełniej żyć.
Niezmiennie zachwyca mnie siła, kreatywność i indywidualność każdego człowieka. Jednocześnie zauważam, jak często ten praktycznie nieograniczony potencjał jest marnowany pod wpływem ograniczających przekonań i schematów nabytych zazwyczaj w dzieciństwie, trudnej przeszłości, czy pokoleniowych traum i przekazów. Jako terapeuta pomagam uzdrowić trudne emocje, usunąć ograniczenia i wzmocnić potencjał, tak abyś mógł rozwiązać swoje problemy, naprawić relacje z bliskimi, relacje z dziećmi w pracy, osiągać ważne dla siebie cele i żyć pełnią swoich możliwości. Wspieram również prawidłowy rozwój dzieci, aby mogły budować swoją przyszłość bez ograniczających blokad, by w pełni korzystały z tego cudownego czasu jakim jest właśnie dzieciństwo. 
W mojej pracy terapeutycznej stosuję wiele różnych metod – tak aby dopasować je do problemu, ale też do osoby – żeby dobrze się w niej czuł i łatwiej mógł odkrywać samego siebie. Wdrażam skuteczne metody terapeutyczne z różnych dziedzin, aby pomóc pacjentom zrozumieć siebie i umożliwić im przyjęcie nowych postaw wobec różnych sytuacji życiowych. Ważne jest, aby pamiętać, że terapia nie jest magiczną pigułką ani nie gwarantuje szybkiej poprawy. Terapia to proces leczenia, który wymaga uczestnictwa i zaangażowania, zarówno ze strony pacjenta, jak i terapeuty. Modyfikacja autodestrukcyjnych zachowań oraz znajomość sposobów radzenia sobie z uczuciami smutku, strachu i bólu mogą przynieść rezultaty zmieniające życie. Od drobnych problemów po traumatyczne doświadczenia — moje usługi są spersonalizowane, aby odpowiadały potrzebom wszystkich pacjentów.
Praca terapeutyczna zarówno z dorosłymi jak i z dziećmi jest moją wielką pasją – ciągle zachwycam się efektami jakie przynosi, daje mi radość z przemian, jakie zachodzą w życiu osób, z którymi współpracuję. Najwięcej satysfakcji daje mi uśmiech i zadowolenie pacjenta, który zauważa pozytywne zmiany w swoim życiu. To wielka radość patrzeć jak ludzie uwalniają się od trudnej przeszłości, jak zdejmują ciężar traumatycznych doświadczeń i otwierają się na szczęśliwą przyszłość.

Emocje i olejki...

Moja pasja do aromaterapii i olejków eterycznych zaczęła się wiele lat temu. Pisałam o tym tutaj. Ale moim odkryciem było jak wspierające są dla nas olejki eteryczne w trudnych dla nas momentach życiowych. 

Nie jest odkryciem, że zapachy pełnią ważną funkcję w naszym życiu. Jedne nas przyciągają, inne ostrzegają przed niebezpieczeństwem, jeszcze inne wpływają na nasze emocje. Są też zapachy, które mogą działać korzystnie na nasze samopoczucie, poprawiać nastrój i wspierają nasze zdrowie. Ale odpowiednio dobrane olejki mogą podnosić jakość życia, wpływając istotnie na komfort psychiczny podczas codziennego funkcjonowania. Dlatego w mojej praktyce wykorzystuję mieszanki specjalnie dobranych olejków na różne stany emocjonalne. Olejki mogą być stosowane w praktyce terapeutycznej na kilka różnych sposobów. Najczęściej jest to inhalacja oraz aplikacja odpowiednio rozcieńczonych olejków na skórę w formie masażu. Obie te metody mają swoje zastosowanie w pracy z układem nerwowym. 

Są chwile, kiedy ból emocjonalny może być dotkliwy, uniemożliwiając nam cieszenie się życiem. Rozwód, śmierć bliskiej osoby, przemoc fizyczna lub opieka nad osobą bardzo chorą mogą wywołać reakcje emocjonalne i stworzyć poważniejsze problemy w postaci fizycznego bólu lub choroby. Uzdrawianie tych emocji wymaga dostępu do ich świadomości, gdzie można je uwolnić. I w tych właśnie momentach możemy wspierać się olejkami. 

Chociaż olejki eteryczne sprzyjają uzdrawianiu, nie wykonają pracy za nas. Musimy uwolnić uwięzione negatywne emocje, zanim będziemy mogli doświadczać pozytywnych uczuć. Medytacja i bycie obecnym ze swoimi uczuciami mogą ułatwić proces leczenia.

Służę radą i pomocą również w temacie aromaterapii.

 

kod bezpieczeństwa:
security code
Proszę wpisać kod zabezpieczający:

Submit

Dyplomy i certyfikaty

Shopping Cart
error: Content is protected !!!