Moja pasja do aromaterapii i olejków eterycznych zaczęła się wiele lat temu. Pisałam o tym tutaj. Ale moim odkryciem było jak wspierające są dla nas olejki w trudnych dla nas momentach życiowych. 

Nie jest odkryciem, że zapachy pełnią ważną funkcję w naszym życiu. Jedne nas przyciągają, inne ostrzegają przed niebezpieczeństwem, jeszcze inne wpływają na nasze emocje. Są też zapachy, które mogą działać korzystnie na nasze samopoczucie, poprawiać nastrój i wspierają nasze zdrowie. Ale odpowiednio dobrane olejki mogą podnosić jakość życia, wpływając istotnie na komfort psychiczny podczas codziennego funkcjonowania. Dlatego w mojej praktyce wykorzystuję mieszanki specjalnie dobranych olejków na różne stany emocjonalne. Olejki mogą być stosowane w praktyce terapeutycznej na kilka różnych sposobów. Najczęściej jest to inhalacja oraz aplikacja odpowiednio rozcieńczonych olejków na skórę w formie masażu. Obie te metody mają swoje zastosowanie w pracy z układem nerwowym. 

W życiu może wydarzyć się wiele rzeczy, które zaburzają naszą równowagę emocjonalną oraz wywołują myśli i uczucie stresu, smutku lub niepokoju. Nierozwiązane negatywne emocje pozostają w ciele i wpływają na każdą dziedzinę naszego życia, od nieprzespanych nocy, złego stanu zdrowia, relacji czy wyzwań finansowych. Stres emocjonalny jest powiązany z przewlekłym stanem zapalnym, obniżoną odpornością, podwyższonym ciśnieniem krwi i zmienioną chemią mózgu. 

Aromaterapia może usprawnić naukę włączania zdrowej rutyny – relaksu, odpowiedniego odpoczynku, właściwego odżywiania, ćwiczeń i odpuszczania niekorzystnych sytuacji. Termin aromaterapia wywodzi się z języka greckiego, pochodzi od słowa aroma, które oznacza ‘aromat, zapach, woń’, natomiast druga część therapeia to ‘leczenie, opieka’.

Polecane olejki

Zestaw dla początkujących

Umów się na konsultację dla początkujących
z olejkami eterycznymi.

 

Zapraszam na bezpłatną konsultację dotyczącą stosowania olejków eterycznych. Jeśli nie wiesz jak ich używać i stosować chętnie Ci o tym opowiem. Jeśli jesteś zainteresowany współpracą biznesową również zapraszam do kontaktu. Do usłyszenia w olejkowym świecie 🙂

Olejek miętowy

Olejek Peppermint wspiera trawienie, pobudza umysł i ciało, posiada ostry aromat mięty, oczyszcza skórę, często wykorzystywany jako przyprawa. Mięta pieprzowa, często stosowana w pastach do zębów i gumie do żucia do higieny jamy ustnej, pomaga również łagodzić przypadkowe dolegliwości żołądkowe i wspiera zdrowie układu oddechowego.

Olejek cytrynowy

Olejek Lemon oczyszcza powietrze i powierzchnie. Może być stosowany jako nietoksyczny środek czyszczący w całym domu.  Cytrynę często dodaje się do żywności, aby poprawić smak deserów i dań głównych. Podany wewnętrznie Lemon zapewnia korzyści oczyszczające. Kiedy jest rozproszony – podnosi na duchu i działa energetyzująco oraz poprawia nastrój.

Olejek lawendowy

Już w czasach starożytnych używano lawendy do kąpieli, relaksu, gotowania i jako perfumy. Jej uspokajające i relaksujące właściwości nadal są najważniejszymi jej cechami. Stosowana miejscowo lawenda poprawia wygląd skóry. Dodaj do wody do kąpieli, aby usunąć stres.  Ze względu na uniwersalne właściwości Lawenda jest uważana za niezbędny olejek.

Shopping Cart
error: Content is protected !!!