Energia błękitna i Czakra Gardła

Jasnoniebieska energia czakry gardła rozciąga się dookoła szyi, wokół uszu, nosa i ust. Ta energia jest w kolorze nieba albo turkusu. Czakra ta poszerza komunikację na poziomie fizycznym i boskim. Jest miejscem połączenia z boską czasowością, aniołami i niewidzialnymi przewodnikami. Podstawowym kolorem łączonym z tą czakrą jest jasnoniebieski oraz wszystkie odcienie niebieskiego, w tym niebiesko-zielone kolory w odcieniach turkusu. 

CHARAKTERYSTYKA CZAKRY GARDŁA

Czakra gardła i obszar szyi są portalem łączącym z Boskością i niewidzialnymi sferami świadomości. Jej ziemska rola jest głównie związana z umiejętnością komunikowania się, wyrażania i słuchania innych. Większość procesów komunikacji odbywa się za pomocą słuchu i wzroku. Jednakże jest jeszcze inny trudny do wyjaśnienia poziom, gdzie informacje otrzymywane są od istot z innych światów, jak na przykład nasi najbliżsi, którzy odeszli, nasi aniołowie czy przewodnicy duchowi. 

Komunikacja

Czakra gardła jest związana przede wszystkim z komunikacją. Komunikowanie to nie tylko czynność mówienia i ekspresji, ale także zdolność do prawdziwego słuchania i słyszenia, co mówią inni. 

Jak często myślisz o czymś innym, gdy ktoś mówi do ciebie? A czy teraz, w chwili czytania tych słów nie myślisz, o czymś innym? Czy zanim ktoś skończy mówić, myślisz już o odpowiedzi? Formułowanie odpowiedzi zanim rozmówca skończy mówić jest powszechnym zjawiskiem a najlepiej widać je wtedy gdy przerywasz wypowiedź rozmówcy lub mówisz równocześnie z nim, by przedstawić swój punkt widzenia.

Aktywne słuchanie 

Ważne jest, by nauczyć się aktywnego słuchania i przebywania w chwili obecnej. Oznacza to, że nie myślisz o piętnastu innych rzeczach lub nie rozpraszają cię wielozadaniowe czynności. Przebywanie w chwili obecnej wymaga umiejętności utrzymywania skupienia wyłącznie na aktualnie wykonywanej czynności

Czy myślisz zanim się odezwiesz? Czy masz tendencje udzielania rad, kiedy nikt cię o to nie prosi? Naucz się być bardziej wrażliwym na ludzi i na ich uczucia w danej chwili. Niech twoją intencją będzie otwarcie uszu i prawdziwe słuchanie. Zamiast wyprzedzać konwersacje bạdź obecny.

Boska czasowość

W czakrze gardła istnieje przestrzeń zadowolenia z siebie i zestrojenia z samym sobą. Ma to związek z tym, aby być prawdziwie obecnym w każdej chwili i niemyśleniu o przyszłości. Gdy jesteś bardziej zadowolony z siebie i innych, nie potrzebujesz już tak bardzo myśleć i mówić o przyszłości. Dokądkolwiek się udajesz, jesteś we właściwym miejscu, we właściwym czasie! Im bardziej w to wierzysz, tym bardziej jesteś dokładnie tam, gdzie powinieneś być. Uczucie to jest zestrojeniem z boską czasowością.

Boską czasowość możesz wprowadzić w swoje życie formułując stosowną intencję. Użyj jasnoniebieskich kamieni, na przykład angelitu do wyrażenia intencji bycia zawsze we właściwym miejscu i we właściwym czasie. Wyobraź sobie, bądź pewny i wierz, że spotykasz się z właściwymi ludźmi dla wyższego dobra wszystkich. Wibracja ześrodkowania i zharmonizowania otwiera cię na bycie we właściwym miejscu i we właściwym czasie.

Zbieg okoliczności

Zastanów się nad zjawiskiem, jakim jest zbieg okoliczności. Niektórzy wierzą, że zbiegi okoliczności są przypadkowe, ale czy aby na pewno? Ja mam inne zdanie – zbieg okoliczności jest wynikiem zestrojenia się z boską czasowością. Zaproś zbieg okoliczności do swojego życia. Jak? Po

prostu powiedz to na głos, kierując odpowiednie słowa do siebie lub swoich aniołów, wszechświata… Co wypowiedzieć? “ Zapraszam do mojego życia boską czasowość i kosmiczne zbiegi okoliczności, by stały się normalnym i codziennym zjawiskiem dla wyższego dobra wszystkich”

Niewidzialni pomocnicy

Przez czakrę gardła możesz komunikować się ze swoimi niewidzialnymi pomocnikami. W każdej chwili twojego życia otacza cię wielu z nich. Nie ma znaczenia, czy masz świadomość ich obecności, czy nie – opiekują się tobą,  inspirują cię i prowadzą przez życie.

Mimo że zwykle uważasz, że komunikacja to słowo mówione lub pisane, komunikacją jest również wyższa wibracja kreatywnej ekspresji tego, kim naprawdę jesteś. Modlitwa i medytacja są innymi sposobami duchowej komu-

nikacji. Pomagają ci połączyć się z wyższą mądrością oraz wszystkimi twoimi przewodnikami i aniołami. Wyciszenie umysłu i uspokojenie ciała jest konieczne, by usłyszeć i poznać prawdę.

Czakra gardła jest miejscem przebywania energii, dzięki której potrafisz mówić prawdę i żyć nią. W miarę jej rozwoju i równoważenia będziesz mógł mówić prawdę, być nią, żyć nią i działać według niej. Amazonit jest kamieniem prawdy i szczerości, wspomagającym cię w wyrażaniu prawdy.

Czakra gardła jest centrum kreatywności duchowej, podobnie jak czakra sakralna jest centrum kreatywności fizycznej. W przypadku gdy wyższa czakra jest niezharmonizowana, najlepiej jest pracować nad niższą czakrą

i odwrotnie. 

Kolor niebieski ma działanie uspokajające; jest kolorem pokoju, wewnętrznego spokoju, inspiracji i przestrzeni. Według teorii koloru niebieski należy do rodziny kolorów zimnych i działa kojąco, doskonale równoważąc wszelkiego rodzaju stany zapalne, łącznie ze stanami zapalnymi świadomości, części ciała czy sposobem mówienia. Czakra gardła jest więc odpowiedzialna za komunikację – tworzenie za pomocą słowa mówionego.

Słowny patrol

Słowa wypowiadane przez ciebie w myślach i na głos tworzą twoją, rzeczywistość. Jak często kierujesz do siebie poniższe słowa?

  • To mnie dobija
  • Ale mnie denerwujesz!
  • Doprowadzasz mnie do szału
  • Ale ze mnie głupek

Stop! Natychmiast przestań! Mówię tym wszystkim negatywnym zdaniom: “kasuję, czyszczę, usuwam!”. Werbalizując zwrot ,kasuję, czyszczę, usuwam!” do wszechświata, wymazujesz te słowa, wycierając tablicę”, by móc zacząć od nowa. Zanim się odezwiesz, rozważ, jakie uczucia wywołają Twoje słowa. Na przykład zamiast mówić ,to mnie dobija” powiedz, ,to mnie denerwuje” lub “to rani moje uczucia”

Stając się świadomym tego, co w swoich słowach wysyłasz do wszechświata, tworzysz lepszą, zdrowszą i bardziej zharmonizowaną rzeczywistość dla siebie i wszystkich wokół. Każde zdanie, słowo i myśl wysyła wibracje, która do Ciebie powraca. Prosta samoobserwacja lub słowny patrol mogą zmienić te nieświadome wzorce werbalne.

Jeżeli czakra gardła jest niezharmonizowana, możesz, być arogancki, dogmatyczny, zadufany w sobie, oburzony, gadatliwy albo przesadnie milczący. Niezrównoważenie czakry gardła może również objawiać się strachem, nieśmiałością, niewiarygodnością, przebiegłością i brakiem konsekwencji. Kolor turkusowy i jasnoniebieski są kolorami służącymi

harmonizowaniu czakry gardła. 

Cześci ciala powiqzane z czakra gardla

Częściami ciała bezpośrednio powiązanymi z czakrą gardła są: uszy, nos, gardło i oczy, poza tym nerwy, mięśnie i tarczyca. Zapewniają one zdolność komunikacji ze światem na poziomie fizycznym. Na przykład słyszysz uszami, czujesz nosem, a werbalizujesz narządami znajdującymi się w gardle. Usta, język i reszta tego obszaru również należą do tej czakry. Różne treści wyrażamy takie oczami. Niewątpliwie jest to osobna forma komunikacji. Podobnie otrzymujemy wiadomości wzrokowe. Ta górna czakra energetycznie nakłada się na pozostałe dwie – czakrę trzeciego oka i czakre korony RÓWNOWAŻENIE CZAKRY GARDŁA

Chcąc przywrócić równowagę czakry gardła, stosuj pozytywne myślenie w połączeniu kamieniami szlachetnymi i olejkami eterycznymi, by ponownie połączyć się z umiejętnością wyrażania siebie wraz z odwagą do mówienia prawdy. Poniższa lista przedstawia problemy często wynikające z niezharmonizowania czakry gardła. Stosując odpowiednie kamienie szlachetne, olejki eteryczne i kolory, doświadczysz pożądanej zmiany.

OLEJKI ETERYCZNE RÓWNOWAŻĄCE CZAKRĘ GARDŁA

Jasnoniebieska energia wibruje na częstotliwości komunikacji z samym sobą, innymi i wszystkimi niewidzialnymi pomocnikami. Przywołuje pomoc przewodników i aniołów, by dzięki synchronizacji i boskiemu zrządzeniu losu zapanował w twoim życiu dobrostan. Na poziomie fizycznym energia czakry gardła musi być czysta i swobodnie przepływać, by mogła wysyłać i otrzymywać informacje. Podobna jest do systemu wymiany informacji albo szybkiego łącza internetowego, Dzięki takiemu łączu wiadomości z łatwością są otrzymywane i wysyłane.

Eukaliptus oczyszcza przewody słuchowe, gardło, nos i płuca na poziomie fizycznym. W wymiarze energetycznym eukaliptus pomaga łączyć czakrę gardła z intencjami. Wyobraź sobie, że pomaga ci otworzyć kanały komunikacji na wszystkich poziomach: fizycznym, duchowym, mentalnym i emocjonalnym. Eukaliptus oczyszcza z wibracji wypowiedzianych negatywnych słów. Skutecznie usuwa wibracje rozmów agresywnych emocjonalnie i werbalnie. Jego oczyszczające właściwości zapobiegają również powrotowi usuniętych energii, zwłaszcza jeśli użyjesz go z wyraźną intencją. Dobrze działa zarówno gdy masz tendencję do destrukcyjnego wyrażania się, jak również gdy chcesz oczyścić się z energii kogoś, kto się do ciebie niewłaściwie odnosi.

Trawa cytrynowa. Wbrew nazwie trawa cytrynowa nie jest owocem cytrusowym; jest to pachnąca cytryną trawa wieloletnia, osiągająca nawet 120 centymetrów wysokości. Jest antydepresantem i bywa stosowana także w stanach wyczerpania. Podnosi na duchu i przywraca aktywność. Dzięki swej antyseptycznej naturze zapobiega rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych, zwłaszcza infekcji górnych dróg oddechowych. Trawa cytrynowa pomaga także złagodzić skutki zmiany strefy czasowej. 

Drzewo herbaciane usuwa infekcje gardła, jamy ustnej i dziąseł. Ma działanie przeciwgrzybicze, przeciwzakaźne, antybiotyczne, antywirusowe, antypasożytnicze, antyseptyczne, przeciwzapalne i wiele innych. Drzewo herbaciane jest dobre na ukąszenia owadów. Poza tym jest skuteczna w przypadku grzybicy paznokci, bólach gardła, oparzeniach, trądziku i wszelkich infekcjach. 

Dodatkowo, aby oczyścić i zbalansować czakrę gardła możesz użyć olejków: 

  • lawenda – pomaga w ekspresji słownej i uspokaja umysł
  • bazylia – powrót do naturalnej siły, nadzieja, optymizm
  • tymianek – przebaczenie, tolerancja
  • cyprys – przepływ, flow

Aby użyć olejków eterycznych do oczyszczania czakry gardła możesz je dyfuzować, rozetrzeć kroplę w dłoniach i wdychać, dołączyć je do medytacji lub stworzyć roll on mieszając dowolnie podane powyżej olejki i aplikować na gardło.

Użyj jasnoniebieskiej wibracji, by połączyć się z twoją wyższą prawdą. Baw się olejkami i kamieniami szlachetnymi a będą przypominały ci twoja prawdę, pomagając ci wyrażać ją i żyć nią. Gdy znajdziemy to połączenie, boska czasowość i zbiegi okoliczności staną się częścią codziennego życia. Patrz na błękitne niebo, dotykaj angelitu noszonego w kieszeni lub wdychaj zapach eukaliptusa, by nieustannie przypominały ci, że przez cały czas komunikujesz się na wszystkich poziomach świadomości.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart
error: Content is protected !!!