Energia Indygo i Czakra Trzeciego Oka

W głębinach twojej świadomości istnieje miejsce gdzie wszystko jest wiadome Dzięki medytacji możesz obudzić swoją świadomość i w dowolnej chwili mieć dostęp do tego miejsca. 

Energia indygo, czyli czakra trzeciego oka, znajduje się pośrodku czoła. Podstawowymi kolorami związanymi z tą czakrą są indygo, purpurowy i granatowy. Aby połączyć się z trzecim okiem, skup uwagę na środku czoła. Przesuń uwage na miejscu znajdującym się z tyłu za trzecim okiem i wyobraź sobie, że spacerujesz korytarzem prowadzącym do środka mózgu. Gdybyś miał wpuścić przez czubek głowy wyimaginowaną linę, to w miejscu ich przecięcia zatrzymałbyś się; wyobraź sobie, że otwierasz drogę do centrum podświadomości. 

Czakra trzeciego oka to siedziba twojej intuicji i zdolności widzenia niewidzialnego, rozumienia niezrozumiałego, odczuwania nieodczuwalnego i łączenia się z niewidzialnym światem Ducha. 

CHARAKTERYSTYKA CZAKRY TRZECIEGO OKA

Wszyscy mamy intuicję. Niezaležnie od tego, czy jesteśmy tego świadomi, czy nie, wiele z tego, co robimy, opiera się na uczuciach i intuicji. Czynności, które podejmujemy opierają się często na uczuciach i myślach otaczających nas ludzi. Wyobraź sobie, co by było, gdybyśmy wszyscy stali się świadomi naszych zdolności intuicyjnych i umyślnie działali tak, by być narzędziami dobra w życiu własnym i innych ludzi. W jakie cudownym świecie byśmy żyli! Czas, byśmy stali się poznawczy – świadomi procesu nabywania wiedzy poprzez myślenie, intuicję i percepcję. 

ROZWÓJ INTUICJI

Rozwój trzeciego oka wymaga czasu, więc zbyt szybkie przebudzenie twoich zmysłów psychicznych nie jest ani konieczne, ani pożądane. Zaburzona praca trzeciego oka może objawiać się w postaci schizofrenii, choroby psychicznej polegającej na upośledzeniu percepcji wyrażania rzeczywistości. 

Brak równowagi czakry trzeciego oka bywa przyczyną nadwrażliwości mogącej przekształcić się we współzależność lub długotrwałe przyzwalanie na niewłaściwe zachowania. 

Telapatia

Wszyscy odziedziczyliśmy zmysł telepatii. Jest to zdolność komunikowania się za pomocą wymiany myśli bez mówienia. Innymi słowy możesz przesłać myśl drugiej osobie, a ona ją otrzyma. Wiele osób rozwija tę zdolność przyjaźniąc się przez dłuższy czas, ponieważ wzajemnie się synchronizują. Telepatia to komunikacja zachodząca na innych kanałach niż zwykłe zmysły wzroku, mowy i słuchu. 

Głównymi kamieniami związanymi z  trzecim okiem są kamienie w kolorach indygo, purpurowym lub przezroczyste, takie jak lapis lazuli, sodalit, kryształ górski, ametyst. Wszystkie one w połączeniu z intencją mają naturalną zdolność wspomagania dalszego rozwoju twoich zdolności intuicyjnych.

CZĘŚCI CIAŁA POWIĄZANE Z CZAKRĄ TRZECIEGO OKA

Częściami ciała bezpośrednio związanymi z czakrą trzeciego oka są uszy, nos i oczy. Szyszynka, przysadka i mózg również mają związek z tym ośrodkiem energetycznym, ale bardzo delikatny, ponieważ te gruczoły i narządy biorą udział w zdolności poznania, słyszenia, wąchania, widzenia, odczuwania i smakowania. Pola energii trzech górnych czakr nakładają się na siebie.

RÓWNOWAŽENIE CZAKRY TRZECIEGO OKA

Stosując pozytywne myślenie i łącząc je z purpurowymi i granatowymi kamieniami oraz olejkami eterycznymi pomożesz sobie w uziemieniu i zrównoważeniu czakry trzeciego oka. Ametyst pomoże Ci rozwinąć intuicję, a lapis lazuli pozostać uziemionym.  Rozwiń zdolność medytacji, aby wyciszając umysł, wzmocnić intuicję i przygotować się do channelingu. Ufaj, że Twoi przewodnicy duchowi i anioły przyniosą ci wiadomośc i brzewodnictwo.

Wibracje egomaniï można zrównoważyć dzięki samoobserwacji i świadomej skromności. Arogancja istniejąca obok egomani powoduje, że taka osoba musi albo przeżyć doświadczenie polegające na zrozumieniu, albo zostać „odgórnie” powalona przez trudne doświadczenie. 

Uziemienie. Stały związek z rzeczywistością jest niezbędny, by pozostać skupionym i nie oderwanym od tego świata. Rozwój czakry trzeciego oka i wszystkich sześciu zmysłów intuicyjnych może wywołać niedorzeczne lub wyobcowane zachowania i postawy. Osadź wiadomości w realnym czasie i rzeczywistości i stosuj je w życiu codziennym. 

Intuicja. Za pomocą intencji rozwiń swoją intuicję. Stań się świadomy zjawisk wydarzających się wokół ciebie. Korzystaj z fizycznego i intuicyjnego widzenia obwodowego. 

OLEJKI ETERYCZNE RÓWNOWAŻĄCE CZAKRĘ TRZECIEGO OKA

Ta czakra intuicji i wewnętrznego przewodnictwa daje możliwość widzenia niewidzialnego, uświadomienia sobie nieuświadomionej wiedzy oraz odczuwania na wielu poziomach świadomości. Skupienie na trzecim oku (pośrodku czoła) rozwija twoje wrodzone zdolności intuicyjne. Wybrane przeze mnie olejki równoważące tę czakrę wesprą medytacje oraz zdolność relaksowania się w stopniu wystarczającym, by zaufać intuicji.

Frankincense – olejek z kadzidłowca wspomagaj skupienie i wyższe stany świadomości podczas medytacji. Ponadto olejek z ten wspomaga oddychanie. Używaj go w tym celu. Efektywność medytacji w dużej mierze zależy od właściwego oddychania. Oddychaj głęboko i pełną piersią. Obserwuj, jak twoja świadomość staje się bardziej czujna i skupiona na chwili obecnej. Olejku frankincense używa się do przywoływania pozytywnej energii, usuwania negatywności i zaprowadzania przejrzystości. 

Grejpfrut – Olejek grejpfrutowy tłoczy się na zimno ze skórki owocu. Jest uznanym środkiem służącym usuwaniu cellulitu; pomaga także przy wyczerpaniu umysłowym. Ten olejek cytrusowy naturalnie przeciwdziała infekcjom. Olejek grejpfrutowy jest fototoksyczny, więc pamiętaj o tym, jeżeli zamierzasz przebywać na słońcu. Olejki cytrusowe pomagają zwiększyć jasność umysłu, która otwiera drzwi korzystnym doświadczeniom medytacyjnym.

Kocanka – Kocanki dobrze służą dostrojeniu się do wyższych duchowych połączeń przy jednoczesnym uspokojeniu umysłu, tak by pozostać skupionym na chwili obecnej. 

Lawenda – Lawendę można stosować na każdą czakrę – ma wszechstronne korzystne działanie. Gdybym miała wybrać tylko jeden olejek eteryczny, wybrałabym lawendowy. Stosuj go na bóle głowy, miej go przy sobie w podróży, jako środek antybakteryjny, antygrzybiczny, antybiotyk i łagodzący oparzenia. Stosuj olejek lawendowy na uspokojenie. Obniża on stres i relaksuje w stanach zdenerwowania. Jego fioletowa energia przyniesie ci miłe sny, na przykład łączące cię z aniołami albo dające wgląd i zrozumienie. Stosuj lawendę, by pozbyć się uporczywych myśli. 

Mięta pieprzowa – łagodzi problemy żołądkowe, więc stosuj ten olejek na czakrę sakralną oraz na czakrę trzeciego oka. To doskonały zapach na oczyszczenie zatok i dodanie słodkości oddechowi. Mięta pieprzowa pobudza umysł wprawiając go w stan gotowości i jasności. Wprowadza przejrzystość i kontrolę, kiedy wewnętrzny dialog staje się uporczywy. Dobrze jest go mieć w samochodzie na długie wyprawy. Pomoże ci także podczas medytacji, jeżeli przejawiasz tendencję do zasypiania.

Rozmaryn – Olejek z rozmarynu ma właściwości oczyszczające zatoki i ułatwia oddychanie. Pomaga uczniom i ludziom wykonującym drobiazgową pracę umysłową, wspomagając funkcje pamięci. Wdychaj go na zajęciach podczas uczenia się i zapamiętywania odpowiedzi przed testem. Rozmaryn poprawia sposób patrzenia na życie, pomagając Ci połączyć się ze wszystkim co dobre i pozytywne.Jego zapach jest czysty i jasny a z powodu swoich wibracji radości podnosi z depresji, więc pamiętaj o nim, stosując olejki na czakrę splotu słonecznego.

Sandałowiec – Olejek sandałowy otrzymuje się z pachnącego drewna o tej samej nazwie. Jego zapach pomaga ci się skupić podczas medytacji i modlitwy. Drzewo sandałowe przynosi pokój i pogłębia duchowość. Poza tym jest afrodyzjakiem. 

Aby użyć olejków eterycznych do oczyszczania czakry trzeciego oka możesz je dyfuzować, rozetrzeć kroplę w dłoniach i wdychać, dołączyć je do medytacji lub stworzyć roll on mieszając dowolnie podane powyżej olejki i aplikować na gardło.

Rozwiń swoje zdolności intuicyjne i stań się potężnym źródłem dobra dla rodziny, społeczności i świata. Samoświadomość przynosi bardziej zrównoważone postrzeganie siebie i własnej osobowości. Dzięki zrozumieniu samego siebie masz większą zdolność szczerego i pewnego współdziałania z innymi wskutek wyostrzonych umiejętności intuicyjnych Do osiągnięcia wielkich rzeczy niezbędne są skupienie koncentracja. Połącz je z byciem w harmonii z subtelnymi (niekiedy nie zanadto subtelnymi) wpływami zewnętrznymi, a poprawisz swoją zdolność interakcji z innymi ludźmi. Pozwoli ci to stworzyć lepszy świat – pełen miłości, prawdy, zrozumienia i współczucia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart
error: Content is protected !!!