Energia Żółta i Czakra Splotu Słonecznego

Żółtozłote promienie słońca jasno świecą tuż poniżej Twego serca, więc zdejmij okulary przeciwsłoneczne i pozwól Twemu światłu świecić!

Miejsce pomiędzy sercem a pępkiem nazywa się splotem słonecznym. Głównym jego kolorem jest żółty. Czakra ta reguluje zdolność przeżywania życia, trawienia pokarmów, moc osobistą, ustanawiania zdrowych granic oraz uznawania własnej wartości i pewności siebie w życiu. Czakra splotu formuje się w ciągu pierwszych dziesięciu lat życia.

Czakra splotu słonecznego jest ośrodkiem zdolności przyjmowania, absorbowania i integrowania życia ze wszystkim, co oferuje – dobrem, jak i tym co postrzegasz jako złe. Odpowiada za wibracje doświadczania i przeżywania wszystkiego, co widzisz i doświadczasz wokół siebie w swoim życiu. Wspaniałość światła tego centrum energetycznego przynosi jasność umysłu i zdolność postrzegania życia z szerszej perspektywy. Wyobrażanie sobie słońca świecącego w czakrę splotu słonecznego, by Cię ogrzać i zintegrować ze wszystkim, co niesie ze sobą życie, jest potężnym narzędziem wizualizacji. 

Czakra ta odpowiada przede wszystkim za pewność siebie i poczucie własnej wartości. Przeciwieństwem pewności siebie jest autosabotaż, nieśmiałość, depresja i strach przed pełnią, którą możemy być. Wielu spośród na ma uruchomione programy mówiące nam, że dokładanie wszelkich starań nie wystarczy, więc po co próbować? Tylko gdzie bylibyśmy teraz, gdyby ludzie na całym świecie , którzy osiągnęli wielkie rzeczy i pomogli wielu ludziom, powtarzali sobie te słowa?

Pewność siebie. Równowaga czakry splotu słonecznego sprawia, że postrzegasz i żyjesz w świecie pełnym radości, optymizmu i pozytywnego nastawienia. Gdy wypełnia Cię radość łatwo jest być entuzjastycznym, pewnym siebie i odważnym. Jeżeli wierzysz w siebie, możesz osiągnąć wspaniałe rzeczy i zmienić świat. To właśnie pewność siebie pcha Cię naprzód do osiągnięcia pragnień serca. Twoja wiara w siebie pomaga wielu innym ludziom i służy światu, społeczności, w której żyjesz i Twojej rodzinie. 

Jeżeli brak Ci poczucia własnej wartości, może się rozwinąć kompleks niższości. Kiedy tak się stanie, możesz postrzegać siebie jako osobę karaną lub pomijaną. Chcąc wzmocnić żółte wibracje tej czakry użyj cytrynu, żółtego kalcytu. Wdychaj lub nałóż olejki na czakrę splotu słonecznego z cytryny, bergamotki czy mieszankę olejków Cheer. 

Autosabotaż. Dlaczego czasami sabotujesz siebie, wykonując niesatysfakcjonującą pracę? Co powstrzymuje Cię przed spełnianiem marzeń? Co Ci przeszkadza być najlepszym przez cały  czas? Czy jest w Tobie wewnętrzny głos, mówiący Ci, że nie jesteś wystarczająco dobry? Jakie jest źródło tego głosu? Dotrzyj do źródła autosabotażu, zaakceptuj je, ulecz i idź naprzód. 

Zanurzając się w źródle bieżących problemów życiowych, przyjrzyj się, czy w okresie dorastania doświadczałeś zachęty ze strony dorosłych, czy też nie. Mnóstwo doświadczeń z dzieciństwa może znacząco wpłynąć na Twoje dorosłe życie. Pozostają w Twojej podświadomości, dopóki ich nie odkryjesz i nie uleczysz. 

Autosabotaż jest negatywnym skutkiem doświadczeń z dzieciństwa. polegającym na udowadnianiu fałszywych przekonań o byciu nie dość dobrym. W okresie kształtowania osobowości każde słowo, uczucie i czynność mają na Ciebie wpływ. Rezultatem jest albo potrzeba udowodnienia, że echa negatywnych głosów się mylą, albo że mają rację. 

Depresja – to częściowy brak pewności siebie i poczucia własnej wartości. Gdy jesteś przygnębiony, użyj energii żółtego koloru. Pomaga ona rozjaśnić pole wibracyjne. Brak pewności siebie często wywodzi się z krzywd słownych, mentalnych i emocjonalnych. Nieśmiałość to jedna z oznak braku pewności siebie. Wiele osób nie wie o tym, że zasługuje na miłość i dostatek. 

Czy pragniesz pełnego miłości związku? A może pragniesz żyć w dostatku? Odpowiedz sobie na pytanie – Czy uważasz, że zasługujesz na to? Jak się z tym czujesz? Jeśli masz poczucie, że nie zasługujesz, wówczas dobrze jest odkryć źródło takiego przekonania.

Pomiędzy brakiem pewności siebie i depresją istnieje bezpośredni związek. Aby zrównoważyć pole energetyczne po skutkach depresji, przyjrzyj się wydarzeniom poprzedzającym jej wystąpienie. Depresja zwykle występuje po utracie miłości, pracy lub czegokolwiek, co jest dla Ciebie ważne. Użyj kamieni lub olejków eterycznych z intencją przemiany pierwotnej przyczyny, które mogą przywrócić poczucie własnej wartości. Kamienie przynoszące radość i równowagę zazwyczaj są żółte i fioletowe. Chcąc dokonać transformacji i pozbyć się aury energii depresji, użyj ametystu. olejek jaki możesz zastosować to bergamotka. Użyj cytrynu lub mieszanki olejków CHEER, by zaszczepić radość, pewność siebie i entuzjazm. 

Zazdrość – to mieszanka emocji. Myśli, uczucia i zachowania związane ze smutkiem, złość, brak poczucia bezpieczeństwa i lęk ulokowane są głównie w trzech dolnych czakrach. Gdy widzimy przyjaciela lub rywala szczęśliwego, odnoszącego sukcesy i pełnego radości, brak poczucia pewności siebie jest pożywką dla strachu i niepokoju. Często reakcją na taki widok jest uczucie zazdrości. Trwanie przy uczuciu zazdrości powstrzymuje Cię przed osiągnięciem tego, co mają ci szczęśliwi ludzie.  

Uświadom sobie wszystkie negatywne wzorce myślowe związane z brakiem poczucia własnej wartości i oczyść się z nich. W każdej chwili możesz ze świadomą intencją zdecydować, że chcesz pozbyć się tych negatywnych myśli. Mogą one utrzymywać Cię w przekonaniu, że nie jesteś kimś wspaniałym. 

Moc osobista. Twoja moc osobista znajduje się w kręgu żółtej energii czakry splotu słonecznego. Jest ona również gromadzona w czakrze sakralnej. Czakry zachodzą na siebie i wspomagają się wzajemnie. Wszystkie czakry współgrają i wzajemnie na siebie oddziałują, tworząc harmonijną wibrację. 

Posiadać niewzruszoną moc osobistą znaczy potrafić wyznaczać granice wobec innych ludzi. Gdy ktoś je przekracza, potrafisz odważnie o tym powiedzieć. Zrównoważona czakra splotu słonecznego zapewnia Ci zdolność zachowania duchowej przestrzeni i łagodnego postanawiania, co ze swego otoczenia przyjmujesz, a co odrzucasz. 

Nadmiernie aktywna czakra splotu słonecznego może być przyczyną zbyt analitycznej osobowości. Ludzie o wielkiej inteligencji, geniusze czy też osoby spędzające wiele czasu na rozmyślaniach mają w swojej aurze sporo żółtego koloru. 

Gdy czakra splotu słonecznego jest w dysharmonii, możesz mieć pewne problemy z umiejętnościami społecznymi. Jeśli przesadnie intelektualizujesz, możesz stwarzać blokady w dążeniu naprzód w życiu z powodu “paraliżu analitycznego” – stanu przesadnego analizowania życia i nieposuwania się naprzód z powodu strachu przed niedoskonałością. Taki brak działania często skutkuje niewykorzystaniem szans. Szanse często mają okna i jeśli od razu w nie wskoczysz, okno zamyka się i tracisz swoje “5 minut”. Zawsze mamy wiele wymówek tłumaczących, dlaczego czegoś nie zrobiliśmy. 

Części ciała fizycznego powiązane z czakrą splotu słonecznego

Częściami ciała fizycznego bezpośrednio związanymi z czakrą splotu słonecznego są przepona i płuca łącznie z oddechem. Metaforycznie niezdolność do oddychania pełną piersią jest ściśle powiązana z niezdolnością życia jego pełnią. Twój oddech stanie się głęboki i pełny, jeżeli zastosujesz wizualizację oraz kamienie – karneol, bursztyn czy kwarc różowy. 

Organy układu trawiennego – trzustka, śledziona, wątroba i pęcherz moczowy – umiejscowione są w polu żółtej energii czakry splotu słonecznego. 

Twoje organy trawienne znajdują się w okolicy czakry splotu słonecznego. Ciała subtelne – mentalne, emocjonalne i duchowe – “trawią życie” w czakrze splotu. Osoba mająca problemy trawienne na poziomie fizycznym, często ma emocjonalne, mentalne i duchowe trudności z zaakceptowaniem pewnych aspektów swego życia. Gdy uleczy się problem emocjonalnie, mentalnie i duchowo, drzwi do odzyskania równowagi na poziomie fizycznym zostaną otwarte. 

Ze względu na swoje położenie w ciele fizycznym, czakra splotu słonecznego jest energetycznym ośrodkiem trawienia i wchłaniania pokarmu. Trzustka, śledziona, wątroba i pęcherz moczowy mają bezpośredni związek z czakrą splotu. Odpowiada ona w równym stopniu także za właściwe “trawienie” życia i wszystkiego, co ono ze sobą niesie. Istnieje bezpośredni związek pomiędzy intensywnością życia i problemami trawiennymi. Możesz wykorzystać mieszankę olejków ZenGest, która skomponowana została właśnie na problemy trawienne, rozetrzyj kroplę w dłoniach i wdychając zadaj sobie pytanie: 

  • Co takiego jest w moim życiu, czego nie mogę przełknąć?
  • Co takiego jest w moim życiu, czego nie mogę przetrawić?

Także skóra jest częścią tego ośrodka jako organ wchłaniania i wydalania. Skóra jest największym narządem wydalniczym. Odpady i toksyny wydalane są przez skórę. Aby ustalić źródło zaburzeń zaobserwuj, gdzie skóra uwalnia toksyny i jakiego one są rodzaju. W problemie lub chorobie wszystko jest wskazówką. Każda z nich doprowadzi Cię do źródła problemu. 

Do żółtej energii należą również gruczoły nadnerczy produkujące hormon – adrenalinę, kierujący instynktem “walcz lub uciekaj”. Gruczołom nadnercza szkodzą obawy, stres i strach. Zwiększ pewność siebie, a wszystko się ułoży. Zadaniem tej czakry jest przyjmowanie i wchłanianie życia mentalnie, fizycznie, duchowo i emocjonalnie. Teraz już wiesz, że poczucie własnej wartości jest bezpośrednio związane z tymi z tymi organami. I rozumiesz także, dlaczego równowaga tej czakry jest tak bardzo istotna. 

Równoważenie czakry splotu słonecznego 

Jeżeli czujesz się przygnębiony, sięgnij po żółty kolor i dodaj jego wibracje do swojego pola energetycznego. Jeżeli jesteś zdenerwowany lub masz problemy ze zdrowiem, dla zrównoważenia tego ośrodka energetycznego sięgnij po fiolet.  

Kiedy poczucie Twojej wartości zostaje naruszone, Twoją zdolność jasnego postrzegania życia przesłaniają ból minionych trudności lub narzucone negatywne przekonania. Czyste kamienie, takie jak cytryn czy kryształ górski wzmocnią intencję zwiększenia przejrzystości Twojego życia.  

OLEJKI ETERYCZNE równoważące czakrę splotu słonecznego

Czakra splotu słonecznego jest tą częścią Twojej świadomości, która przetwarza wszystko, co oferuje życie. Ta słonecznie żółta czakra wibruje radością i optymizmem lub rozpaczą i pesymizmem – wybór należy do Ciebie! 

W czakrze splotu słonecznego spoczywa Twoja wewnętrzna moc, pewność siebie lub jej brak. Olejków opisanych poniżej można używać jako narzędzi wspomagających, by do procesu przemiany włączyć zmysł węchu. 

  • ANYŻ – olejek anyżowy wspomaga integrację myśli, uczuć i emocji, które wpływają na czakrę splotu słonecznego i Twoje poczucie własnej wartości. Możesz stosować ten olejek na spody spód (zawsze rozcieńczony w oleju bazowym!) dla efektywnego  i bezpiecznego dostarczania go do organizmu. 
  • BERGAMOTKA – jest antybiotykiem, ma działanie antyseptyczne, przeciwskurczowe i antydepresyjne, dlatego olejek ten stosuje się na depresję, stres, napięcie, strach, histerię, kryzys emocjonalny i wszelkiego rodzaju infekcje. 
  • CYTRYNA – olejek ten otrzymuje się ze świeżej skórki cytryny. Jest znany ze swych właściwości przywracania jasności umysłu. Cytryna ma ogólne właściwości oczyszczające organizm. Olejek ten pomaga pobudzić system immunologiczny. Jest także antydepresantem. ŻÓŁta wibracja cytryny wprowadza radość i poczucie dobrostanu. 
  • mieszanka olejków CHEER – niczym promień słońca może dostarczyć Ci zastrzyku pozytywnej energii. Kiedy brakuje szczęścia i optymizmu, aromat mieszanki Cheer czeka na to, aby rozjaśnić i ożywić Twój nastrój. Mieszanka Cheer składa się z olejków eterycznych z owoców cytrusowych i przypraw korzennych, które nadają jej ciepły, przyjazny charakter,  zapewniając radosny wzrost szczęścia i pozytywnego samopoczucia, gdy czujesz się przytłoczony. 

Aby oczyścić i zbalansować czakrę splotu możesz również użyć:

🟧 oregano – brak przywiązania,

🟧 goździk – stawianie granic, wiara w siebie

🟧 kolendra – lojalność wobec samego siebie

Aby użyć olejków eterycznych do oczyszczania czakry sakralnej możesz je dyfuzować, rozetrzeć kroplę w dłoniach i wdychać lub stworzyć rollon mieszając dowolnie podane powyżej olejki i aplikować w okolicy splotu słonecznego.

Stosuj opisane tu kamienie, olejki i pomysły, by odzyskać pewność siebie.Pozbądź się głęboko skrywanych wzorców i odkryj w sobie moc. Pamiętaj  – bezpiecznie jest być pełnym mocy, zachowując uczucie miłości. Wybierz kamień i używaj olejki do podtrzymywania intencji podniesienia poczucia własnej wartości oraz by wiedzieć, że jesteś wspaniały!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart
error: Content is protected !!!