Energia Pomarańczowa i Czakra Sakralna

Kreatywna siła życiowa znajduje się w czakrze sakralnej, tuż poniżej pępka. Jeśli jesteś kobietą, właśnie w tym centrum energetycznym znajduje się Twoja zdolność wydawania życia na świat. Niezależnie od tego czy wydajesz na świat dziecko, piszesz książkę, tworzysz dzieło sztuki czy też rozpoczynasz jakiś biznes – to ta twórcza energia pochodzi z tej właśnie czakry, będącej ośrodkiem płodności i obfitości. Z tej pomarańczowej wibracji pochodzi siła, dzięki której dochodzi do realizacji zamierzeń. To motywujące “Zrób to!” wiruje w pomarańczowej energii tej czakry. 

Czakra sakralna – zwana inaczej czakrą krzyżową czy seksualną, położona jest około trzech palców poniżej pępka. Jeśli jesteś przyjacielski, optymistyczny, kreatywny, masz poczucie przynależności i potrafisz podążać za intuicją, oznacza to, że Twoja czakra sakralna jest zrównoważona.

Czakra sakralna jest ośrodkiem kreatywności, tu znajduje się zdolność manifestowania rzeczywistości. Czakra ta jest także ośrodkiem marzeń. Przechowywane są w niej również emocje, zarówno pozytywne, jak i negatywne. Emocje, z którymi chcemy mieć jak najmniej do czynienia, często skrywamy głęboko w czakrze sakralnej. Jest to też miejsce łączące nas za pomocą więzów z ludźmi, miejscami i rzeczami z przeszłości, które musimy przeciąć, aby się uwolnić. 

EMOCJE

W czakrze sakralnej mogą utknąć emocje, zwłaszcza pozostałości po krzywdach mentalnych, fizycznych czy słownych. Niektóre osoby, które doświadczyły takich krzywd, mają problemy trawienne. W czakrze tej może również utknąć nieprzeżyty smutek i żal. W medycynie chińskiej płuca i jelito grube przynależą do tego samego meridianu – kanału energetycznego w ciele. Płuca reagują na żal. Jeśli nie wyrazi się go naturalnym, zdrowym płaczem, dochodzi do płaczu wewnętrznego, a to może powodować powstanie określonych chorób. Np. w okresie żałoby możemy zachorować na zapalenie płuc. Jeśli nie przepracujemy żalu, smutku i negatywnych emocji, energia ta zostanie uwięziona w czakrze sakralnej. Kiedy występuje zatwardzenie, to może odpowiedni czas, aby przyjrzeć się dokładnie nieuświadomionym emocjom. 

Jeśli obserwujesz u siebie ciągłą nadwrażliwość, nieufność czy samonegację, najprawdopodobniej Twoja czakra sakralna jest niezharmonizowana. Zamiast radzić sobie z emocjami, głęboko je zakopujesz. 

Brak zrównoważenia tej czakry może przejawiać się wybuchowością, agresją, kontrolowaniem innych lub postawą egoistyczną. Zachowania te są formą obrony i mechanizmem radzenia sobie ze wspomnieniami lub myślami związanymi z traumatycznymi przeżyciami. Na poziomie podświadomym, wierzysz, że te silne reakcje ochronią Cię przed przeżywaniem doświadczeń podobnych do tych z przeszłości. Na pewnym poziomie może myślisz, że zapewni Ci to kontrolę nad sytuacją. Kiedy zaobserwujesz siebie, próbując kontrolować sytuację lub uświadomisz sobie przyczyny leżące u podstaw Twoich reakcji, możesz wówczas oczyścić emocje i zmienić zachowanie. 

Kluczem jest świadomość. 

OCZYSZCZANIE Z NEGATYWNYCH EMOCJI

 Oczyszczanie z problemów mentalnych, emocjonalnych i fizycznych, by móc stworzyć przestrzń do kreowania rzeczywistości, jest bardzo pomocne. Oczyść umysł i emocje ze śmieci. Nie wiesz jak? 

  • obserwuj, co potrzebuje oczyszczenia. Przyglądaj się sobie z pozycji neutralnego obserwatora, nie zamartwiając się, jak oczyścić daną kwestię. Postaraj się nie przywiązywać do swojej obserwacji. Wyobraź sobie, że oglądasz film, jednocześnie w nim grając. Gdy poznasz scenariusz – możesz zdecydować się go zmienić!
  • poproś coacha, terapeutę o pomoc w przeprowadzeniu terapii, która da możliwość powrócenia do źródła problemu i powtarzających się negatywnych wzorców i wesprą w procesie uwolnienia, uzdrowienia i zmiany.
  • ulecz wewnętrzne dziecko w sobie. Niezależnie od tego, jak cudowne miałeś dzieciństwo, możesz znaleźć w nim zdarzenia, które wywarły na Ciebie silny wpływ. Nawet teraz, gdy jesteś dorosły, patrząc wstecz zrozumiesz, że na dziecko miały one głęboki wpływ i uruchomiły w Tobie schemat, na bazie którego w życiu dorosłym postępujesz z ludźmi, jak zachowujesz się w różnych sytuacjach. Jako dorosły przeznacz czas swojemu wewnętrznemu dziecku, by uleczyć pierwotne źródło problemów emocjonalnych i mentalnych. 
  • stosuj olejki eteryczne, by wspierać uwalnianie emocji i kotwiczenie nowych wzorców i schematów. 

Każde doświadczenie ma na nas wpływ, bez względu na to, czy jesteśmy go świadomi czy nie. Doświadczenia życiowe tworzą w polu wibracyjnym więzy energetyczne. Takie więzy stają się “guzikami”, zapalnikami, które w chwili wciśnięcia wywołują reakcję na daną sytuację życiową. 

CIAŁO FIZYCZNE POWIĄZANE Z CZAKRĄ SAKRALNĄ

Części ciała fizycznego bezpośrednio powiązane z czakrą sakralną to skóra i nerki – dwa główne organy wydalnicze. Narządy płciowe, gruczoły mleczne są energetycznie powiązane z tą czakrą, jako że jest ona miejscem reprodukcji i tworzenia. Z czakrą sakralną powiązane są również miednica i wszystkie płyny ustrojowe. 

RÓWNOWAŻENIE CZAKRY SAKRALNEJ 

Zrównoważona czakra sakralna przejawia się poprzez zdrową, twórczą ekspresję, zrównoważone hormony, zdolność do odczuwania przyjemności, umiejętność stawiania zdrowych granic, pielęgnowanie siebie.  

Jeśli skrywasz głęboko swoje emocje doskonałym narzędziem do wydobywania tego, co głęboko skryte jest kwarc niebiański. Kryształ ten znany jest też pod nazwą kryształ wodny. Wodna natura tego kamienia wspaniale współgra z emocjami, ponieważ emocje właśnie rządzone są przez żywioł wody. 

Chcąc aktywować wibracje kreatywności możesz użyć kamieni pomarańczowych i o ciemnym odcieniu żółci. Aby usunąć blokady w umyśle i rozbudzić kreatywność możesz wspierać się kalcytem pomarańczowym czy cytrynem. 

“Wchłaniaj” więcej pomarańczu do czakry sakralnej, by wzbudzić wibracje płodności. Możesz wyobrazić sobie zachodzące słońce, otulające horyzont pomarańczowym światłem. Z każdym oddechem czerp z obfitości pomarańczowego światła. 

Bursztyn to wspaniały kamień do nauki, ustanawiania granic z innymi i zwiększania mocy osobistej. 

Niezrównoważona czakra manifestuje się poprzez zaburzenia narządów rozrodczych, niepłodność. Mogą pojawiać się problemy w układzie moczowym, ze śledzioną, nerkami czy woreczkiem żółciowym. Mogą też występować zaburzenia miesiączkowania, zaburzenia seksualne, brak elastyczności.

OLEJKI ETERYCZNE RÓWNOWAŻĄCE CZAKRĘ SAKRALNĄ

Czakra sakralna jest ośrodkiem łączącym cię z twoją kreatywnością i płodnością. Płodność to naturalna zdolność dawania życia. Masz w sobie naturalną zdolność rodzenia pomysłów. Zdolność ta wymaga spokojnego aczkolwiek pełnego motywacji działania do osiągnięcia założonego celu. Aby przywrócić równowagę tej czakry, należy usunąć toksyny i zalegające energie. 

Szałwia muszkatołowa – dobrze służy czakrze sakralnej i czakrze splotu słonecznego. Jest niezwykle skutecznym antydepresantem. Olejek na czakrę sakralną służy jako tonik „na kobiecość”, korzystnie wpływający na płodność (być może dlatego, że jest afrodyzjakiem) i równoważący hormony. Szałwia muszkatołowa ma łagodnie uspokajające działanie i wprawia w stan euforii. Obniża także ciśnienie krwi, więc jeśli masz w planach wypicie kilku drinków, nie nadużywaj jej, ponieważ może wywołać reakcję przeciwną. Pamiętaj, że szałwia muszkatołowa obniża ciśnienie krwi, więc jeśli masz niskie ciśnienie, należy jej unikać. 

Jaśmin – stosuje się go na płodność i jako afrodyzjak, a także przy porodzie oraz do łagodzenia kobiecych problemów związanych z płodnością. Zapach ten ma bezpośredni wpływ na emocje i działa kojąco. 

Pomarańcza – ten cytrusowy olejek korzystnie wpływa na czakrę sakralną ze względu na swe pochodzenie z wibracji tego samego koloru co czakra sakralna. Podnosi na duchu i wyciąga z depresji dzięki wibracjom słońca związanym z pomarańczami. Znany jest z równoważących właściwości w obszarze czakry sakralnej, w tym jelit – od biegunki po zatwardzenie. Wspomaga trawienie tłuszczów i pomaga obniżyć poziom cholesterolu. 

Róża – olejek różany jest afrodyzjakiem i wspomaga płodność. Gdy doświadczasz napięcia lub kryzysu emocjonalnego, róża pomoże ci się zrelaksować. Olejku różanego można używać do pielęgnacji skóry, na krążenie krwi i przy porodzie. Róża to wieczny symbol miłości, a olejek z niej jest także olejkiem na czakrę serca. 

Majeranek – olejek ten może być stosowany na wszystkie czakry. Osobiście najbardziej kojarzy mi się z czakrą sakralną, ponieważ lęki często skrywane są w jej obszarze. Pomaga ukoić w płaczu, zdenerwowaniu, histerii, paranoi i w poczuciu potrzeby ochrony. Pozwala się zrelaksować, uwolnić stres i łatwo pozbyć się negatywności. Pomaga usunąć bóle głowy i oczyszcza z problemów oddechowych. Majeranek w postaci olejku aromatycznego można dodać do kompozycji na bóle mięśniowe i kurcze mięśni. Pomaga przy bezsenności, więc może wywoływać uczucie senności. Jeżeli czujesz, że potrzebujesz dodatkowej ochrony, ponieważ znajdujesz się w towarzystwie wielu negatywnych osób, natrzyj skronie i kark odrobiną majeranku. 

Ylang Ylang – pomaga zrównoważyć irytację, zespół napięcia miesiączkowego i napięcia nerwowe. Olejek ten obniża również ciśnienie krwi. Uspokaja układ nerwowy i pomaga przezwyciężyć zdenerwowanie, szok, strach i panikę. Ylang ylang jest także afrodyzjakiem i równoważy hormony. Te dwie właściwości wspomagają równoważenie czakry sakralnej. Istnieją różnorodne narzędzia służące równoważeniu emocji, uwolnieniu głęboko ukrytych wzorców i kreowaniu życia.

Aby oczyścić i zbalansować czakrę sakralną możesz również użyć:

🟧 bergamotki,

🟧 cynamonu,

🟧 mieszankę Citruss Bliss

🟧 mieszankę Cheer

🟧 mieszankę Purify

Aby użyć olejków eterycznych do oczyszczania czakry sakralnej możesz je dyfuzować, rozetrzeć kroplę w dłoniach i wdychać lub stworzyć rollon mieszając dowolnie podane powyżej olejki i aplikować na podbrzusze.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart
error: Content is protected !!!